Kariera FCI, Boksery, Cavaliery

 

Champion Polski
PT, IPO1
testy psychiczne: 15pkt.
KARIERA Exkalibur

1995r. - 2006r.
Rodowód

 

  Była wielokrotnie wystawiana i zajmowała czołowe lokaty zawsze z doskonałą oceną, CWC; wygrała wystawę w Lublinie - 1997r. Miała doskonały charakter: zrównoważona emocjonalnie, odważna, gotowa reagować w miarę potrzeby, bardzo wierna, silnie związana z właścicielem, oddana, posłuszna, bardzo opiekuńcza wobec swojego potomstwa, zgodna. Była dostojna, dumna i radosna do końca swoich dni. Była naszym Aniołem. Żyła 11 lat. Jest niezastąpiona. Dziękuję Sławkowi i Sławce Idzikowskim, jej hodowcom.

To od niej wszystko się zaczęło.

  Decyzja o posiadaniu psa rasy bokser była przemyślana, poprzedzona czytaniem literatury fachowej i skonsultowana z rodziną. Pierwszym miał być pies żółty! Akurat na czas finalizowania ostatecznej decyzji o kupnie takiego właśnie, okazało się, że są suczki pręgowane. Gdy pojechaliśmy do hodowli Exkalibur i ujrzeliśmy trzy piękne maleństwa, klamka zapadła. Wybraliśmy KARIERĘ - suczkę pręgowaną!!!!.

  Świadomość obowiązków i odpowiedzialności była pełna. Należało stworzyć suczce doskonałe warunki, dlatego zaczęliśmy wreszcie budowę domu na działce w podłódzkiej leśnej miejscowości. Pokochaliśmy Karierę natychmiast i stała się pełnoprawnym członkiem rodziny. Przez cztery lata uczestniczyła z nami we wszystkich wakacyjnych wyjazdach. Chodziliśmy z nią "do szkoły", którą ukończyła zdobywając IPO-1.

  Po dwu latach osiągnęła Championat Polski. W czwartym roku życia (1999) Kariera urodziła pierwsze szczenięta, których tatą został wielce utytułowany Int. Ch. Multichampion UGOLINO van de Hazenberg. Miot był bardzo wyrównany i udany, ale mało wystawiany, za to kochany przez właścicieli.

  U nas została żółta LIRA Kariera, bo wakacje były tuż, tuż i nie chcieliśmy pozostać w Łodzi. Zatem spakowaliśmy walizki i zabraliśmy psią mamę oraz jej maleńką córeczkę. To była dobra decyzja. LIRA jest wspaniała.

  Rok później (2000) Kariera urodziła dwoje szczeniąt ze skojarzenia z Int. Ch. MOZARTEM Lider. Z tego miotu jej córka MAREA Kariera (2000 - 2012) była czołową suką w Polsce.

 

Galeria:

Kariera FCI, Boksery, Cavaliery Kariera FCI, Boksery, Cavaliery Kariera FCI, Boksery, Cavaliery Kariera FCI, Boksery, Cavaliery

 

 

Wystawy:

Data
Miejsce
Klasa
Ocena
1998r. Opole klasa otwarta doskonała, I, CWC
1997r. Konin klasa otwarta doskonała, I, CWC
1997r. Częstochowa klasa otwarta doskonała, I, CWC
1997r. Lublin klasa otwarta doskonała, I, CWC

 

O opisach sędziów:

"średniej wielkości, prawidłowej linii górnej i dolnej, prawidłowe kątowanie kończyn, głowa typowa o bardzo prawidłowych proporcjach i bardzo ładnym wyrazie, ucho nie cięte i prawidłowo noszone"

"średniej wielkości, mocnej budowy, głowa o krótkiej pełnej kufie, ładne ciemne oczy, grzbiet prosty, dobre kątowanie kończyn, dobra w ruchu"

"średniej wielkości, mocna, leciutko wydłużona partia lędźwiowa, prosty grzbiet, poprawnie kątowane kończyny, mocna, sucza, bardzo ładna w wyrazie, doskonała w proporcjach głowa, ciemne oczy, w ruchu poprawna"

"średniej wielkości, o kwadratowej sylwetce, prawidłowej linii górnej i dolnej, prawidłowe kątowanie kończyn, głowa typowa o bardzo dobrych proporcjach i bardzo ładnym wyrazie, uszy nie cięte i prawidłowo noszone"

 

« wstecz

Copyright 2008 © Kariera FCI - hodowla bokserów i cavalierów     Wszelkie prawa zastrzeżone!     Projekt i wykonanie: aviokdesign i egzodesign